19 منبع که برای یادگیری سئو باید دنبال کنید

وبلاگ سئو

برای انجام این اتفاق، موتورهای جستجو تمرکز خود را بر مواردی مانند بومی سازی، اعتبار صفحات سایت، نرخ کلیک صفحات، و حتی جستجوهایی که از دستیارهای صوتی مانند دستیار صوتی گوگل می آیند قرار داده اند.

به عنوان یک دیجیتال مارکتر یا متخصص سئو لازم است که همیشه اخبار و مقاله های مرتبط با حوزه سئو را به طور مرتب مطالعه کنید. در این مطلب قصد داریم لیستی از بهترین وبلاگ هایی که درباره سئو هستند را برای شما نام ببریم تا کمکی باشد برای پیشرفت روز به روز شما.

وبلاگ سئو

19 وبلاگ مرتبط با سئو در دنیای اینترنت امروز

 1. وبلاگ MOZ

  سایت Moz در حال تبدیل شدن به یک استاندار طلایی برای راه حل های سئو و مقاله هایی که راه چاره را برای خواننده مطلب بیان می کند. تیم همکار وبلاگ Moz هر روز مقاله ای برای کمک به توسعه دانش بازاریابی جستجو برای مخاطبانش ارائه می نماید.

 2. Neil Patel

  Neil Patel و تیم بازاریابی با استعداد او از هر طیف اخبار مرتبط با این حوزه همیشه مطالب خوبی قرار می دهند که سئو نیز یکی از آن هاست. همچنین ویدئوهای آن ها نیز به جذابیت مطالب وبلاگ سایتشان منشر می گردد.

 3. Search Engine Land

  Search Engine Land یکی از بهترین وبلاگ های با موضوع موتورهای جستجو است که اخباری دقیق و آنالیزهای عمیق از صنعت بازاریابی جستجو را منتشر می کند.

 4. Search Engine Journal

  از لینک سازی تا آخرین تغییرات الگوریتم های گوگل، Search Engine Journal همه را در قالب اخبار و تاکتیک های مرتبط با صنعت موتورهای جستجو برای مخاطبانش منتشر می کند.

 5. Search Engine Roundtable

  اگر به دنبال بحث هایی با جزئیات کامل و توضیحات خوب و جز به جز از سئو هستید سایت Search Engine Roundtable به احتمال زیاد جواب سوالات و مشکلات شما را خواهد داد.

 6. وبلاگ SEMrush

  وبلاگ سایت SEMrush یکی از جذاب ترین ترندهای سئو در زمان حال است. وبلاگی شمال توصیه و پیشنهادهایی با موضوع سئو از دیدگاه های مختلف؛ از توسعه نرم افزاری تا رسانه های اجتماعی و جستجوی صوتی

 7. SEO Book

  برای مطالعه جدیدترین ابزار سئو تا آنالیز تغییرات موتورهای جستجو، همه را می توانید در سایت SEO Book مطالعه نمایید.

 8. Tubular Insights

  Tubular Insights منبعی برای بازاریابی است که به دنبال یادگیری بیشتر در مورد تاثیرات بازاریابی ویدئویی بر بازاریابی موتورهای جستجو هستند.

 9. Yoast

  Yoast  ترکیبی از سایت و آموزش برای آن هایی است که میخواهند یاد بگیرند چگونه سایت شان را سئو کنند. وبلاگ این سایت تاکتیک هایی برای بالابردن تجربه سئوی مخاطبین پوشش می دهد.

 10. Biznology

  این وبلاگ درباره مسائلی مرتبط با سئو بحث می کند. اما به تازگی با تغییر رویکرد، تمرکز اصلی خود را بر بازاریابی محتوایی و ارتباط آن با سئو قرار داده است.

 11. DailySEOBlog

  آیا شما طرفدار سایت هایی هستید که هر روز نکته ای را برای شما بیان می کند؟ احتمالا این سایت نیز برای شما مناسب باشد. هر روزه می توانید پیشنهادها و ترفندهایی برای کمک و پشتیبانی از استراتژی موتورهای جستجو برای شما بیان می کند.

 12. وبلاگ Distilled

  تیم Distilled  بینش و تجربه هایی در حوزه دیجیتال مارکتینگ برای مخاطبانش فراهم می کند. بحث سئو به عنوان ابزاری در این حوزه نیز در مباحث و مطالب این سایت مشاهده میشود.

 13. GeoLocalSEO

  اگر جستجوی موبایل و جستجوی محلی بحث مورد علاقه شماست، وبلاگ سایت GeoLocalSEO منبعی است که شما می توانید برای نکته و ترفندهای مرتبط با سئوی موبایل و سئوی محلی مطالعه نمایید.

 14. وبلاگ Google Webmaster Central

  زمانی که در صنعت بازاریابی سئو کار می کنید، شما باید بدانید اطلاعات کاملی از موتور جستجو داشتید باشید. بلاگ Google’s Webmaster به فعالین حوزه سئو اطلاعاتی از آخرین تغییرات و به روز رسانی های گوگل ارائه می دهد.

 15. وبلاگ John Battelle’s Search

  هم بنیان گزار مجله WIRED  و یکی از پیشگامان حوزه بازاریابی موتورهای جستجو، تجربه های Battelle احتمالا بتواند برای شما نیز مفید باشد.

 16. Content Marketing Institute

  بازاریابی محتوا یک بحث ضروری برای موفقیت در سئو می باشد. سایت Content Marketing Institute (CMI) منبعی بسیار خوب برای بازاریابی محتوایی برای یادگیری و به اشتراک گذاری بینش هایی از سئو، داستان سرایی ، رسانه های اجتماعی و موضوعات دیگر است.

 17. SEO Copywriting

  کپی یکی از ضروری ترین بحث ها برای موفقیت در سئو می باشد. این بلاگ تمرین های زیادی از کپی رایتینگ و سئو برای مخاطبانش قرار می دهد.

 18. Search Engine Watch

  سایت Search Engine Watch  با چند نویسنده، توسط چند خواننده توصیه شده است و مسائل گوناگون و متنوعی از مباحث بازاریابی جستجو را پوشش می دهد.

 19. SEO by the Sea

  این سایت توسط بازاریاب باتجربه آقای Bill Slawski تاسیس شده است. تازه ترین اخبار و تجزیه و تحلیل های بر روی آخرین معیارهای رتبه بندی را می توانید در این سایت مطالعه کنید.

آیا چیزی که به دنبالش بودید را پیدا کردید؟ پیشنهاد ما این است که برخی از این سایت ها را در لیست Bookmark مرورگر خود قرار دهید و در زمان های آزاد خود به این سایت ها سری بزنید و جدیدترین مطالب حوزه سئو را مطالعه نمایید. اگر سایت خوب دیگری را می شناسید برای دیگر دوستان خود نیز در کامنت های این مطلب قرار دهید تا به پیشرفت یکدیگر کمک نماییم. همچنین اگر نیاز به مشاوره سئو دارید، با ما در ارتباط باشید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.