بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای (ربایشی) (Inbound marketing) چیست؟

بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای (ربایشی) (Inbound marketing) چیست؟

برخلاف بازاریابی دافعه ای ( outbound marketing) ، بازاریابی ربایشی نیازی به مبارزه برای جلب توجه مخاطب بالقوه ندارد. با ایجاد محتوای طراحی شده برای رسیدگی به مشکلات و نیازهای محاطبان ایده آل خود، بازاریابی ربایشی چشم انداز فوق العاده ای  را جذب میکند و برای کسب و کار شما اعتبار و اعتماد به بار می آورد.

روش شناسی بازاریابی ربایشی

بازاریابی درونگرا

روش شناسی اثبات شده برای عصر دیجیتال

از سال ۲۰۰۶ بازاریابی درونگرا موثرترین روش بازاریابی برای کسب و کار های آنلاین شده است.به جای روش های قدیمی مثل خرید تبلیغات ، خرید لیست ایمیل ها و ستایش رهبران ، بازاریابی درونگرا بر روی ساخت محتوای با کیفیت توجه کرده است که افراد را به سمت شرکت و تولیدات شما جذب میکند. جایی که آن ها بطور طبیعی میخواهند باشند. از طریق هماهنگی محتوایی که شما ویرایش میکنید با علایق مشتریان ، شما میتوانید ترافیک ربایشی جذب کنید که میتونید به مرور زمان به مراحل بعدی وارد شوید.

چگونگی تفسیر گرافیک

در بالا چهار عمل وجود داره ( جذب کردن – تبدیل کردن – نزدیک شدن – شاد کردن) سازمان هایی که از بازاریابی درونگرا استفاده میکنند باید ابتدا به دنبال نا آشنا ها یا همان غریبه ها باشند و سپس آن ها طی اقداماتی به بازدید کننده ، دنبال کننده ، مشتری و نهایتا ترفیع دهنده تبدیل کنند. در ذیل ابزار شرکت برای به انجام رساندن این اقدامات است.( توجه کنید که این ابزارها در ابتدا امده اند اما به تنهایی قابل اجرا نیستند –  چندین ابزار مانند ایمیل میتواند در چند مرحله ضروری باشد)

پنج مرحله از روش شناسی بازاریابی درونگرا

بازاریابی درونگرا

  1. ایجاد محتوا + توزیع:

ساختن محتوای هدفمند که به سوالات پایه ای و انتظارات مشتریان پاسخ دهد و سپس به صورت گسترده انتشار یابد.

بازاریابی درونگرا

  1. بازارایابی چرخه ای:

ترفیع دهنده هااز آسمان نمی آیند. آنها ابتدا به عنوان یک ناآشنا، بازدیدکننده و مشتری شروع میکند. اقدامات و ابزارهای خاص بازاریابی کمک میکند که ناآشنا ها به ترفیع دهنده تبدیل شود.

  بازاریابی درونگرا

   1. شخصی سازی :

  محتوای خود را با توجه به نیازها و خواسته های بازدید کنندگان خود ایجاد کنید. همانطور که شما در طول زمان از رهبران خود یاد میگیرید، بهتر میتوانید پیام های خود را برای نیازهای خاص آن ها شخصی سازی کنید.

  بازاریابی درونگرا

   1. چند کاناله :

  بازاریابی درونگرا به طور طبیعی چند کاناله است. یعنی بازدید کننده ها به جایی میرسن که میخواهند با شما و سایتتان تعامل داشته باشند.

  بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای (ربایشی) (Inbound marketing) چیست؟

   1. ادغام :

  ایجاد محتوا ، انتشار و ابزارهای آنالیز همه با هم به خوبی یک ماشین کار میکنند که اجازه میده به شما مطالب خود را در بهترین بهترین زمان و بهترین مکان انتشار بدهید.

  چهار عمل بازاریابی درونگرا

  بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای (ربایشی) (Inbound marketing) چیست؟

   1. جذب کردن

  ما نمیخواهیم هر مخاطبی وارد سایت ما شود، بلکه هدف مخاطبان صحیح است. هدف ما این است که افرادی که واقعا مطالب سایت به کار آن ها می آید در نهایت وارد سایت ما شوند. این افراد چه کسانی هستند؟ مشتریان ایده آل ! . همان خریداران سایت ما

  بعضی از ابزارهای مهم برای جذب کاربران خوب به سایت :

    • وبلاگ : Inbound Marketing با وبلاگ نویسی شروع میشود. بلاگ ها بهترین راه جذب مخاطب به سایت شماست. برای گرفتن پاسخ از سوی مخاطبان بالقوه شما باید محتواهای آموزشی مناسبی ایجاد کنید. برای پاسخ به نیاز های آن ها!
    • سئو : مشتریان شما در فرایند خرید اینترنتی خود، معمولا برای یافتن پاسخ سوالات و نیازهایشان از موتورهای جست و جو استفاده میکنند. در نتیجه سایت شما نیاز دارد که مطمئن باشید در زمان و مکان مناسبی که آن ها جست و جو میکنند قرار دارد. برای انجام این کار شما نیاز دارید که با دقت کلمات کلیدی را آنالیز کنید ، صفحات را بهینه سازی کنید . محتوا ایجاد کنید و لینک هایی را برای دسترسی به سایتتان بسازید.
    • صفحات : صفحات شما، نمای فروشگاه دیجیتالی شماست. پس بهترین تصویر را برای سایت خود بسازید. صفحات سایت خود را به درخواست مشتریان ایده آل خود بهینه کنید و سایت خود را چراغ روشنی برای مخاطبان خود تبدیل کنید.
    • شبکه های اجتماعی : استراتژی های ربایشی موفق این است که شما محتوای قابل توجه داشته باشید و آن ها را در وب سایت ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یک جلوه انسانی از برند خود برجا بگذارید. تعامل با شبکه های اجتماعی ، جایی است که مخاطبان ایده آل زمان خود را سپری میکنند.

  بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای (ربایشی) (Inbound marketing) چیست؟

   1. تبدیل کردن

  هنگامی که شما بازدید کنندگان سایت خود را جذب کردید ، قدم بعدی تبدیل آن ها به دنبال کننده (لید )است.این کار به وسیله جمع آوری اطلاعات تماس آن ها صورت میگیرد. حداقل دیگر شما ایمیل آن ها را باید بدست آورید. اطلاعات تماس مهمترین نکته برای بازاریابی آنلاین است. بنابراین برای اینکه مخاطبان شما با میل و رغبت اطلاعات خود را در اختیار شما قرار دهند نیاز دارید یک چیز با ارزش به آنها ارائه دهید.

  بعضی از مهمترین ابزار های تبدیل بازدید کنند به دنبال کننده:

    • فرم ها : برای اینکه مخاطب به دنبال کننده تبدیل شود ، آن ها باید یک فرم پر کنند و اطلاعاتشان را ثبت نمایند. فرم ها را تا حد ممکن ساده و فرانید های آن را بهینه سازی کنید.
    • دکمه فراخوان (Calls-to-Action) : این مورد دکمه یا لینکی است که بازدید کنندگان شما را تشویق میکند به کلیک کردن. مانند دانلود یه کتاب خوب یا شرکت در یک وبینار. اگر این قسمت خوب فعالیت نکنید نمیتوانید دنبال کننده بوجود آورید.
    • صفحات فرود : زمانی که بازدید کنندگان بر روی لینک شما کلیک میکنند به صفحه فرود هدایت میشوند.صفحه فرود جایی که وعده ی داده شده در دکمه فراخوان برآورده میشود و جایی است که تیم فروش شما با اطلاعات ثبت شده بازدید کننده آماده بحث و گفت و گو با آن هاست. هنگامی که بازدید کننده برای اولین بار فرم موجود در صفحه فرود را برای اولین بار پر میکند ، بازدید کننده به دنبال کننده تبدیل میشود.

  بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای (ربایشی) (Inbound marketing) چیست؟

   1. نزدیک شدن

  شما در مسیر درستی قرار دارید. بازدید کننده های درست را جذب کرده اید و دنبال کننده هایی مناسب را بوجود آورده اید، ولی الان وقتشه که اون دنبال کننده ها را به مشتری تبدیل کنید. اما چگونه می توانید این کار را به بهترین نحو انجام دهید؟ ابزارهای بازاریابی مهمی وجود دارند تا در این مرحله به شما کمک کنند تا دنبال کننده های مناسب را در بهترین زمان تبدیل به مشتری کنید.

  ابزارهای تبدیل به مشتری شامل موارد زیر هستند:

    • مدیریت ارتباط با مشتری( CRM): جزئیات تمام مخاطبین، شرکت ها و معاملات در قیف تبدیل را کنترل کنید، و به راحتی در زمان مناسب با مخاطب مناسب روبرو شوید. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) فروش را آسان تر می کند. در واقع این سیستم به شما کمک می کند تا اطلاعات مناسب را در دسترس داشته باشید تا با اهداف مناسب تری در هر کانال روبرو باشید.
    • گزارش چرخه فروش: چگونه می توانید متوجه شوید که کدام فعالیت بازاریابی بهترین دنبال کننده ها را ایجاد کرده است؟ آیا تیم فروش شما به به طور موثر آن دنبال کننده ها را تبدیل به مشتری می کند؟ ادغام با CRM به شما کمک می کند تا وضعیت تیم های بازاریابی و فروش خود را بهتر تحلیل کنید.
    • ایمیل: اگر یکی از مخاطبین شما بر روی دکمه فراخوان شما کلیک کند، صفحه فرود را بررسی و فرم آن را تکمیل نماید، یا فایلی از شما دانلود نماید و هنوز آمادگی تبدیل به مشتری را نداشته باشید چه کار خواهید کرد؟ مجموعه ای از ایمیل ها با تمرکز بر محتوای مناسب و مربوط می توانند اعتماد ایجاد کنند و کمک کنند تا مخاطبین شما آمادگی بیشتری برای تبدیل شدن به مشتری را داشته باشند.
    • اتوماسیون بازاریابی: این فرآیند شامل ساخت ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) و ساخت دنبال کننده با توجه به نیازها و دوره ی هر مرحله از لید است. به عنوان مثال، اگر یک مخاطب در گذشته یک جزوه را در یک موضوع دانلود کرده است ، شما باید به آن مشتری تعدادی ایمیل مرتبط با آن موضوع ارسال نمایید. ولی اگر آنها در توئیتر شما را دنبال کردند و صفحات مشخصی را در سایت شما دنبال کرده اند، شما باید پیامتان را با توجه به آن نیاز ها تغییر دهید.

  بازاریابی درونگرا یا جاذبه ای (ربایشی) (Inbound marketing) چیست؟

   1. شاد کردن

  روش درونگرا تماماً به معنی تولید محتوای شاخص به مخاطبین است، چه آن ها بازدید کننده،دنبال کننده یا مشتریتان باشند. اینکه کسی برای شما چکی را نوشته (محصولی از شما خریداری کرده است) است بدان معنا نیست که شما می توانید آن را فراموش کنید. شرکت های ربایشی در تلاش برای ایجاد ارتباط بیشتر با مشتری و ایجاد رضایت و با خوشبینی خوب، به دنبال تبدیل مشتریان کنونی به افرادی هستند که تبلیغ محصول و شرکت آن ها را انجام دهند.

  ابزارهایی که برای شاد کردن مشتریان استفاده می شود شامل موارد زیر هستند:

   • نظرسنجی ها: بهترین روش برای این که بدانید مشتریان شما چه می خواهند این است که از آن ها بپرسید! از پاسخ ها و نظرسنجی ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که به مخاطبین چیزی ارائه می دهید که آن ها به دنبال آن هستند.
   • فراخوان های هوشمندانه: این به معنای ارائه پیشنهاد های متفاوت متناسب با وضعیت پرسونای هر مخاطب است.
   • متن هوشمندانه: ارائه محتوای مناسب و شاخص به مشتریانتان با توجه به علایق آن ها در اولویت است.به آن ها کمک کنید تا به اهدافشان برسند و همزمان محصولاتی را آماده کنید که ممکن است به آن علاقه مند باشند.
   • کنترل در شبکه های اجتماعی: مکالمات شبکه های اجتماعی که به شما مربوط است را دنبال کنید. به سوالات،لایک ها، دیسلایک ها و کامنت های مشتریانتان گوش دهید، و با محتوای مناسب به آن ها کمک کنید
  نوشتهٔ بعدی
  تدوین استراتژی بازاریابی درونگرا در ۲۴ ساعت

  پست های مرتبط

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست