تدوین برنامه بازاریابی

با هدف پیشروی کنید!

مالکان کسب‌وکارهای موفق مشتریان خب، مشتریان بد و مشتریان متوسط خود را می‌شناسند. آن‌ها درباره رقبایشان اطلاعاتی دارند که حتی خود رقبا از آن مطلع نیستند.آن‌ها هیچ‌گاه از جمع آوری اطلاعات دست بر نمی‌دارند تا در بازار موجود موفق باشند. از این اطلاعات استفاده می‌کنند تا به مشتریان جدید برسند، مشتریان فعلی را نگه‌دارند و به طور کلی جمع مشتریان خود را افزایش دهند.

سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • آیا بازده فعالیت‌های بازاریابی شما نتایج مناسب داشته است؟
  • آیا شما به صورت صحیح از شبکه‌های اجتماعی، سئو، تبلیغات، محتوا و دیگر مارد برای رسیدن به مخاطبین هدف خود استفاده می‌کنید؟
  • آیا بودجه بازاریابی شما متناسب با اهداف کسب‌وکار(و رقبایتان) تنظیم می‌شود؟
  • آیا رو به جلو می‌روید یا از رقبا جا مانده‌اید؟
  • آیا دارای استراتژی بازاریابی هستید یا تنها اقداماتی را انجام می‎‌دهید و امیدوارید که نتیجه دهند؟

برنامه بازاریابی بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است

هر کسب‌وکار موفقی دارای یک برنامه بازاریابی استراتژیک، هدفمند و با جزئیات است. بیشتر کسب‌کارهایی که به موفقیت نمی‌رسند برنامه‌ی خاصی ندارند.

در مقابل، باید بپذیریم که نسبت به گذشته ، حتی بهترین برنامه بازاریابی موجود هم عمر کوتاه‌تری دارد. با ورود تکنولوژی، جهانی سازی و شبکه‌های اجتماعی، حتی شرکت‌های قدیمی هم باید سرعت خود را افزایش دهند.

بنابراین ایده طراحی برنامه بازاریابی که نیازهای ۵ یا ۱۰ سال آینده را تامین کند دیگر اثربخش نخواهد بود. بیشتر کسب‌وکارها نیاز به بررسی‌های سه ماهه دارند تا برنامه‌ای که برای یک‌سال تدوین کرده‌اند را بازبینی کنند.

مزایای برنامه ریزی بازاریابی

  • بازده بیشتر بازاریابی : درآمد حاصل از بازاریابی افزایش خواهد یافت.
  • افزایش بازگشت مشتریان : که باعث کاهش هزینه بازاریابی و فروش می‌شود.
  • کاهش هزینه مدیریت: زمان کمتری برای جذب فرصت‌های جدید صرف می‌شود و به جای آن رشد کسب‌وکار هدف قرار می‌گیرد.
  • افزایش هوشمندی کسب‌وکار: شما شناخت بهتری از رقبا و مشتریان خواهید داشت که در نتیجه تصمیمات بهتری خواهید گرفت
  • سودهای بیشتر: می‌توانید تبدیل به رهبر بازار شوید به جای این‌که دنباله رو باشید

فرآیند ما در تدوین برنامه بازاریابی

1

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار دقیق و به‌روز تفاوت را ایجاد می‌کند. بدون انجام این کار، شما مبلغ بسیاری پول و زمان زیادی را صرف ارائه‌ی محصول اشتباه با قیمت اشتباه حاوی پیام اشتباه به مشتری اشتباه می‌کنید.
2

تحلیل و برنامه‌ریزی

ما استراتژی بازاریابی را تدوین می‌کنیم که کسب‌وکار شما را نسبت به رقبا متفاوت کند.  ما یافته‌هایمان را تحلیل و ترکیب می‌کنیم؛ شرکت شما را نسبت به رقبایتان برای مشتریان متفاوت نشان خواهیم داد؛ بازار هدف شما را با استفاده از داده کاوی مشخص خواهیم کرد؛ عملکرد سازمان شما را بهینه خواهیم کرد تا انتظاری که مشتریان از شما دارند برآورده شود.

زمانی که استراتژی بازاریابی تدوین گردید، ما برنامه‌ریزی برای اجرای این استراتژی را آماده خواهیم کرد. این مورد شامل بخش بندی کانال‌های بازاریابی، بخش‌بندی مشتریان، محصولات و خدمات، قیمت‌گذاری، پروموشن‌ها و فرآیندها می‌شود.

3

اجرا

پس از اقدامات بالا، نوبت به اجرای برنامه‌ها به وسیله انواع مختلف بازاریابی می‌رسد. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)، بازاریابی مستقیم، قیمت‌گذاری، تبلیغات و تخفیف‌ها، برنامه روابط عمومی، فروش‌های مختلف و بازاریابی رویدادها از جمله این موارد هستند.
4

اندازه گیری نتایج

برای موفقیت در بازه طولانی، باید شاخص‌هایی تدوین و روند رسیدن به این شاخص‌ها به صورت مداوم بررسی و بهینه شود.

سیستم ردیابی شما می‌تواند به سادگی یک یا دو اکسل کاربردی و یا ایجاد یک داشبورد حرفه‌ای بازاریابی باشد.

مشاوره رایگان

فرآیند برنامه ریزی بازاریابی ما نیازهای زیادی را برطرف می‌کند. در واقع هر چقدر کسب‌وکار بزرگ‌تر باشد، برنامه بازاریابی بیشتر مهم خواهد بود. ولی به هر صورت اگر شرکت شما کوچک و یا در مراحل ابتدایی است، ما می‌توانیم سود و بازکشت سرمایه شما را افزایش دهیم.