استراتژی دیجیتال مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

گفته می‌شود کیفیت تصمیم مدیران، جایگاه آتی کسب و کارشان را مشخص می‌کند. تصمیمات استراتژیکی که اولویت کسب و کارشان را مشخص می‌کند. تصمیماتی که بر اساس تحلیل رفتار مصرف‌کننده، رقبا، روند بازار، شایستگی‌های کسب و کار و سایر ابعاد آن است.

تصمیماتی که منجر به سهم بیشتر بازار می‌شود و تصویر بهتر در بازار خلق می‌کند. استراتژی بازاریابی دیجیتال هم بخشی از این تصمیمات است. این استراتژی به سوالات جالبی در مورد کسب وکارتان پاسخ می‌دهد از جمله:

البته اینها بخشی از سوالات مهمی است که استراتژی دیجیتال مارکتینگ بررسی می‌کند. پاسخ صحیح به این سوالات مزایایی هم دارد که در ادامه بررسی می‌کنیم.

مزایای استراتژی دیجیتال مارکتینگ

بهره‌وری بیشتر کمپین‌های بازاریابی و فعالیت‌های تبلیغاتی

جذب و تغذیه بهتر لیدها و افزایش نرخ تبدیل

خشنودی و رضایت بیشتر مشتریان

افزایش هوشمندی کسب‌وکار

بازگشت سرمایه و سودآوری بیشتر

فرآیند تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ

برای تدوین یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب ۴ مرحله لازم است. در نهایت نتیجه این اقدامات خروجی مناسب برای کسب و کار شماست.

تحقیقات بازار

تحقیقات بازار دقیق و به‌روز تفاوت را ایجاد می‌کند. بدون انجام این کار، شما مبلغ بسیاری پول و زمان زیادی را صرف ارائه‌ی محصول اشتباه با قیمت اشتباه حاوی پیام اشتباه به مشتری اشتباه می‌کنید. در این مرحله دو بخش مورد توجه است:

رقبا

ما در استراتژی دیجیتال مارکتینگ به شما خواهیم گفت:

مشتریان

در این مرحله مشتریان و مخاطبان شما از نظر کیفی و کمی شناسایی می شوند.

روندها و عوامل تاثیرگزار

در این مرحله فضای کلی بازار و کسب و کار بررسی می‌گردد از جمله:

تحلیل و برنامه ریزی

در این مرحله اطلاعات به دست آمده، تحلیل و ترکیب خواهند شد. استراتژی دیجیتال مارکتینگ مسیری جذب مخاطب تا تبدیل وی به مشتری را شامل می شود. برنامه ریزی برای موارد مختلف از جمله بخش بندی کانال های بازاریابی، بخش بندی مشتریان، محصولات و خدمات، قیمت گذاری، پروموشن ها و فرآیندها انجام می شود.
به طور شماتیک استراتژی شامل مراحل زیر است:

اجرا

پس از اقدامات بالا، نوبت به اجرای برنامه‌ها به وسیله انواع مختلف بازاریابی می‌رسد. اجرای درست هر کدام از موارد زیر به صورت یکپارچه و در قالب یک برنامه منظم منجر به نتایج خوبی می شود.

اندازه گیری نتایج

برای موفقیت در بازه طولانی، باید شاخص‌هایی تدوین و روند رسیدن به این شاخص‌ها به صورت مداوم بررسی و بهینه شود.
برای تحلیل اطلاعات و داده های به دست آمده از ابزارهای به روز استفاده خواهد شد. داشبوردهای مدیریتی مخصوص طراحی و ساخته می شود و گزارشات هفتگی و ماهانه به مدیران ارائه می شود تا از اجرای روند استراتژی دیجیتال مارکتینگ آگاه شوند.

درخواست مشاوره رایگان

خدمات
به کدام یک از خدمات ما علاقه‌مندید؟

مقالات مرتبط