آموزش سئو

آموزش سئو

سئو (SEO) یا بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو یکی از کانال‌های دیجیتال مارکتینگ است. یادگیری و آموزش سئو برای افرادی که تازه وارد این حرفه شده‌اند سخت و پیچیده است. در این صفحه بنا داریم تا مسیر یادگیری سئو به صورت مرحله به مرحله را توضیح دهیم تا افرادی که علاقه به آموزش SEO دارند بتوانند به سادگی و گام به گام از صفر تا صد سئو را بیاموزند.

مبانی سئو (SEO Fundamentals)

سئو چیست؟

سئو یک جنگ است. جنگی بین صدها و هزاران وب‌سایت که معمولا فقط 1 برنده دارد و آن هم وبسایتی است که در نتیجه اول جستجوی یک عبارت کلیدی است.

استراتژی سئو چیست؟

استراتژی سئو، برنامه‌ای دقیق با جزئیات کامل برای کسب جایگاه‌های مناسب برای عبارات مختلف و به منظور افزایش ورودی یا ترافیک از طریق موتورهای جستجو برای یک وبسایت است

سئو داخلی (On-Page SEO) چیست؟

سئو داخلی به تمام اقداماتی گفته می‌شود که در وبسایت شما و با هدف بهبود تجربه کاربری و درک گوگل از صفحات شما انجام می‌شود.

تگ تایتل (Title Tag) چیست؟

تگ title یا تگ عنوان موضوع اصلی یک صفحه را در یک جمله خلاصه می‌کند. تگ تایتل در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود و از آن به عنوان یکی از مهم‌ترین المان‌های سئو یاد می‌شود.

متادیسکریپشن یا توضیحات متا (Meta Description) چیست؟

توضیحات متا یا متا دیسکریپشن (Meta Description) توضیح مختصری از یک صفحه را در قالب یک یا دو جمله بیان می‌کند و در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود. بنابراین متادیسکریپشن تاثیر مستقیمی در نتیجه‌گیری صفحات وبسایت در نتایج موتورهای جستجو دارد.

هدینگ (Heading) یا عناوین H1-H6 در سئو

هدینگ‌ها (Headings) برای ایجاد سلسله مراتب و شفافیت در یک صفحه سایت استفاده می شوند. هدینگ‌ها به مخاطبان سایت کمک می‌کنند تا سریع‌تر صفحه را بررسی کلی کنند و به موتورهای جستجو برای درک بهتر عنوان و ساختار صفحه یاری می‌رسانند.